18/10/2018
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Dzień Komisji Edukacji Narodowej

,, On mi serce otworzył i duszę rozbudził… On nauczył mnie widzieć i kochać piękno świata,  nauki i ludzi…” Te słowa , zaczerpnięte z wiersza pani Zofii Janczyk, towarzyszyły nam podczas uroczystości szkolnej z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W dniu 15 października 2018 roku gościliśmy na niej panią dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Dąbrowie Tarnowskiej- dr Martę Chrabąszcz, Pracowników CUW oraz Rodziców. Pan dyrektor Szkoły- mgr Marcin Jarzwiec oraz pani dyrektor CUW – dr Marta Chrabąszcz podziękowali nauczycielom i innym pracownikom Szkoły  za ich pracę, życząc im wytrwałości i sukcesów w następnych latach oraz wręczyli nagrody. Nasi uczniowie dziękowali za trud włożony w ich kształcenie i wychowanie;  za te długie lata , w których jesteśmy  razem z nimi i za naszą wiarę, że wszystko w życiu może im się udać- jeśli tylko bardzo będą  tego chcieli. Dekorację przygotowały panie Dominika Sosin i Katarzyna Partyńska, oprawę muzyczną panie Katarzyna Partyńska, Lucyna Krzanowska i Anna Michalczyk, którym towarzyszył nasz uzdolniony uczeń  Bartłomiej Węgiel- wychowanek p. Krzanowskiej. Część słowną przygotowała oraz koordynowała całość uroczystości pani Katarzyna Partyńska.  ,, Niech ta chwila marzeń niesie nas, czy to będzie z wiatrem, czy pod wiatr”- zakończyliśmy słowami piosenki. Wszystkim pracownikom oświaty życzymy w dniu ich święta satysfakcji i radości ze swej pracy.

Opracowała: Katarzyna Partyńska

<galeria>

admin dnia 17/10/2018
Drukuj
9 medali dla Gruszowa w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej
9 medali dla Gruszowa w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej

10.10.2018r. na stadionie MLKS „Dabrovia” odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w  Indywidualnej Lidze lekkoatletycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Wójcik Karolina, Sztyler Klaudia, Cur Justyna, Trela Klaudia, Chmura Justyna i Żelazny Maciej z kl. VIII, Bobro Iwona, Miotła Natalia, Łapa Ewelina, Ciećko Jacek, Ryczek Marcin, Soja Jakub z kl. III A PG oraz Zbierzkowski Szymon i Dudek Maciej z kl. VII. Zawody zakończyły się dużym sukcesem naszych reprezentantów, którzy zdobyli medali.

2 złote:    Wójcik Karolina – w pchnięciu kulą i  Justyna Chmura w rzucie oszczepem,

4 srebrne:  Wójcik Karolina w biegu na 300 m, Trela Klaudia w skoku w dal i Jacek Ciećko w rzucie oszczepem oraz sztafeta dziewcząt w składzie: Wójcik Karolina, Chmura Justyna, Trela Klaudia i  Bobro  Iwona.

3 brązowe:  Ryczek Marcin w skoku w dal, Dudek Maciej w biegu na 1000 m i sztafeta chłopców w  składzie: Ciećko Jacek, Ryczek Marcin, Żelazny Maciej i Zbierzkowski Szymon.

Zawodnicy, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca w konkurencjach biegowych oraz 2 pierwsze miejsca w konkurencjach technicznych awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 22.10. w  Tarnowie. Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze.  

Opracował: Jerzy Dąbrowa  

<galeria>

admin dnia 16/10/2018
Drukuj
Organizacja zajęć dnia 15.10.2018
Organizacja zajęć dnia 15.10.2018

W poniedziałek 15 października lekcje będą skrócone. Po akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbędzie się o godz. 10.00, uczniowie otrzymają drożdżówkę i sok na stołówce. Planowany odjazd autobusów godzina 11.30.

Uczniów obowiązuje w tym dniu strój galowy.

 

 

admin dnia 12/10/2018
Drukuj
III MIEJSCE NASZYCH MŁODYCH BIEGACZY
III MIEJSCE NASZYCH MŁODYCH BIEGACZY

W poniedziałek 01.10.2018r. na obiekcie MGOSiR w Dąbrowie Tarnowskiej, drużyna chłopców z  klas V-VI reprezentowała naszą szkołę na Powiatowych Igrzyskach Dzieci w  Sztafetowych Biegach Przełajowych. Udział wzięły szkoły: Nr 1 i Nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej, Luszowic, Radgoszczy, Szczucina i Gruszowa Wielkiego. Nasi chłopcy walczyli bardzo ambitnie prowadząc zdecydowanie przez 7 zmian, ale ostatecznie w wyniku zaciętej rywalizacji zajęli 3  miejsce. Wystąpili w składzie: Dworak Krystian, Pyzik Szymon, Ryczek Krzysztof i Zych Szymon z kl. VI oraz: Cur Dawid, Kuta Bartosz, Stępnik Tomasz, Toczek Oskar, Urban Krystian i Żelazny Hubert z kl. V.

Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 08/10/2018
Drukuj
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Wybory do  Samorządu Uczniowskiego

28 września w naszej szkole odbyły się wybory do  Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. Uczniowie, w demokratycznych wyborach, typowali swoich przedstawicieli spośród kandydatów z klas V-VIII i klasy 3 gimnazjum. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów, do Samorządu Uczniowskiego wyłoniono następujące osoby:

Przewodniczący: Gabriela Żelazny (k. VII)

Z-ca przewodniczącego: Karolina Wójcik (k. VIII)

                                         Skarbnik: Jakub Michalczyk (k. 3 gim.)

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Opracowała: Anna Michalczyk

admin dnia 03/10/2018
Drukuj
79. rocznica sowieckiej agresji na Polskę
79. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

W 79 rocznicę sowieckiej agresji na Polskę w naszej szkole odbył się apel upamiętniający to wydarzenie. 17 września 1939 roku, łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch zbrodniczych totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej w walce Polski. Sowiecka napaść na Polskę była realizacją układu podpisanego w Moskwie 23 sierpnia 1939 r. przez ministra spraw zagranicznych III Rzeszy Joachima von Ribbentropa oraz ludowego komisarza spraw zagranicznych ZSRR Wiaczesława Mołotowa, pełniącego jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady Komisarzy Ludowych. Integralną częścią zawartego wówczas sowiecko-niemieckiego paktu o nieagresji był tajny protokół dodatkowy. Jego drugi punkt, dotyczący bezpośrednio Polski, brzmiał następująco: "W wypadku terytorialnych i politycznych przekształceń na terenach należących do Państwa Polskiego granica stref interesów Niemiec i ZSRR przebiegać będzie w przybliżeniu po linii rzek Narwi, Wisły i Sanu. Kwestia, czy w obopólnym interesie będzie pożądane utrzymanie niezależnego Państwa Polskiego i jakie będą granice tego państwa, będzie mogła być ostatecznie wyjaśniona tylko w toku dalszych wydarzeń politycznych. W każdym razie oba rządy rozstrzygną tę kwestię na drodze przyjaznego porozumienia".  Uczniowie naszej szkoły chcieli przypomnieć o tym jakże ważnym wydarzeniu dla nas, o którym każdy Polak powinien  pamiętać.

Opracowała: Ewa Kijowska

<galeria>

admin dnia 01/10/2018
Drukuj
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
Dywizjon 303. Historia prawdziwa

26 września uczniowie klas starszych obejrzeli w kinie „Sokół” filmową ekranizację książki A. Fiedlera „Dywizjon 303”.

Film jest hołdem złożonym polskim lotnikom walczącym w szeregach RAFu, którzy początkowo niedoceniani i lekceważeni odegrali kluczową rolę w bitwie o Anglię. Polski Dywizjon, któremu przypisuje się zestrzelenie ponad stu niemieckich samolotów, był jednym z najskuteczniejszych oddziałów powietrznych w walce z wrogiem. Żadnemu innemu dywizjonowi nie udało się osiągnąć takiego wyniku. Odwaga, waleczność, wytrzymałość i poświęcenie polskich pilotów w znacznym stopniu przyczyniły się do zwycięstwa nad III Rzeszą. To im między innymi były dedykowane słynne słowa W. Churchilla   "Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym".

Uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów i z pewnością chętnie teraz sięgną po lekturę.

Opracowała: Barbara Kogut

admin dnia 28/09/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS