20/06/2018
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Wycieczka w Beskid Niski
Wycieczka w Beskid Niski

7 i 8 czerwca 2018 r.uczniowie gimnazjum wzięli udział w wycieczce turystyczno-krajoznawczej w Beskid Niski. Do wycieczki zaproszeni zostali uczniowie klasy VII szkoły podstawowej w Nieczajnie Górnej. Organizatorem wycieczki była p.Joanna Płaneta,a opiekunami-p.Ewa Kijowska,p.Jerzy Dąbrowa oraz p.Robert Pacześniowski.Kiedy dojechaliśmy do Rymanowa Zdroju wyruszyliśmy w pieszą trasę do Rudawki Rymanowskiej,by po ośmiu kilometrach marszu dotrzeć do celu,jakim był przełom Wisłoka z 40-to metrową ścianą skalną.Po odpoczynku i brodzeniu w wodzie udaliśmy się do Krosna na obiad,a potem do Muzeum Górnictwa Nafty w Bóbrce.Tam poznaliśmy historię wydobycia ropy naftowej w Polsce,urządzenia do jej wydobycia od najstarszych-kopanych ręcznie do współczesnych szybów wiertniczych.Poznaliśmy postać Ignacego Łukasiewicza oraz jego wkład w rozwój górnictwa i przetwórstwa nafty.Wieczorem udaliśmy się na nocleg do schroniska młodzieżowego w Bóbrce.Następnego dnia,po śniadaniu pojechaliśmy do Odrzykonia.Tam wyszliśmy do rezerwatu geologicznego"Prządki". Po zejściu udaliśmy się na zamek,gdzie wzięliśmy udział w warsztatach ceramicznych.Wykonywaliśmy misy,które po wypaleniu zostaną przysłane do szkoły.Paliliśmy ognisko z kiełbaskami,a potem zwiedzaliśmy z przewodnikiem zamek,którego historia została opisana w "Zemście" przez Aleksandra Fredrę.W drodze powrotnej odwiedziliśmy "Karpacką Troję" w Trzcinicy.Oglądaliśmy film opisujący historię grodu,zaglądaliśmy do chat,a cały gród podziwialiśmy z wieży widokowej,na szczyt której pokonaliśmy 400 schodów. Było warto-widoki były wspaniałe.

Mimo zmęczenia humory wszystkim dopisywały.Nie zabrakło sił na wspólny śpiew w autokarze w drodze powrotnej do domu.

Opracowała: Joanna Płaneta

<galeria>

admin dnia 19/06/2018
Drukuj
Joanna Frączek laureatem I Powiatowego Konkursu Językowego "Broaden Your Mind"
Joanna Frączek laureatem I Powiatowego Konkursu Językowego "Broaden Your Mind"

11 czerwca w PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego Broaden Your Mind pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Dąbrowskiego.

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego zmierzyli się z testem obejmującym słuchanie  i czytanie ze zrozumieniem oraz zagadnienia leksykalno-gramatyczne. 

Miło nam poinformować, że uczennica klasy III a, Joanna Frączek, zajęła IV miejsce i znalazła się wśród laureatów tego konkursu .

Gratulujemy  sukcesu!

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 15/06/2018
Drukuj
Wycieczka na Wyżynę Krakowsko - Częstochowską
Wycieczka na Wyżynę Krakowsko - Częstochowską

05.06.2018.r.uczniowie klas IV-VII naszej szkoły wzięli udział w wycieczce turystyczno-krajoznawczej na Wyżynę Krakowsko-Częstochowską.Organizatorem wycieczki była p. Joanna Płaneta,a opiekę sprawowały-p. Elżbieta Kaczocha, p.Katarzyna Partyńska i p.Anna Wolak.

Po przyjeździe do Ojcowa wyruszyliśmy na pieszą trasę do jaskini. Ze świeczkami w rękach oglądaliśmy Jaskinię Ciemną,a w niej wapienne nacieki skalne.Poznaliśmy przeszłość geologiczną jaskini oraz ciekawostki dotyczące znanych ludzi odwiedzających jaskinię. Był tu między innymi król Stanisław August Poniatowski.Udało nam się też zobaczyć nietoperza.Idąc Górą Okopy podziwialiśmy wapienne formy ostańcowe,charakterystyczne dla krajobrazu wyżyny.Po obiedzie udaliśmy się na zamek w Ogrodzieńcu.Chodziliśmy po największej warowni średniowiecznej trasą wiodącą przez komnaty,baszty,lochy i krużganki.W podzamczu kupiliśmy pamiątki, lody i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na Pustynię Błędowską.Niektórzy z nas biegali po wydmach,a wszyscy podziwiali jej krajobraz z platformy widokowej.Mieliśmy okazję spotkać spadochroniarzy,ale już po zakończonych skokach.Pogoda nam dopisała-deszcz przeczekaliśmy w autokarze w drodze na obiad.

Wszyscy byli zadowoleni , cało i zdrowo wróciliśmy do domu.Nowe wiadomości i obserwacje wykorzystamy na lekcjach geografii oraz przyrody.

Opracowała: Joanna Płaneta

<galeria>

admin dnia 15/06/2018
Drukuj
Rodzinne Biesiadowanie
Rodzinne Biesiadowanie

10 czerwca 2018 roku w Publicznej  Szkole Podstawowej  w Gruszowie Wielkim uczniowie wraz ze swoimi rodzinami spotkali się na wspólnym biesiadowaniu przy różnych atrakcjach i degustacji smacznej i zdrowej żywności.

Niedzielne, gorące  popołudnie zaczęło się  od występów uczniów poszczególnych klas, którzy dali popis swoich umiejętności wokalno – tanecznych. Zarówno młodsi, jak i starsi artyści prezentowali wysoki poziom i jury nie miało łatwego zadania przed sobą. Po podsumowaniu punktów najwyżej oceniono występ klasy zerowej i klasy V.

W trakcie pikniku zaplanowano również wiele innych atrakcji. Najmłodsi oblegali dmuchane zjeżdżalnie, a miłośnicy zumby szlifowali swoje umiejętności taneczne. Nie zawiodła również Grupa Motocyklowa Powiśle z Dąbrowy Tarnowskiej oraz Komenda Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, której funkcjonariusze przygotowali dla zainteresowanych konkurencję sprawnościową w alkogoglach. Po raz pierwszy gościliśmy dąbrowską Jednostkę Strzelecką JS – 2083 prezentującą uczestnikom imprezy militaria.

Sporo frajdy i zabawy dostarczyły wszystkim konkurencje rodzinne: muzyczna - „Jaka to melodia” oraz artystyczna - „Ekologiczna Mała Miss”.  Zawodnicy wykazali się dużą wiedzą muzyczną  trafnie „ rozszyfrowując” zagrane przez Bartłomieja Węgla utwory  oraz pomysłowością przy przygotowaniu ekologicznego stroju z bibuły, papieru szarego i gazety.

Jak na prawdziwy piknik przystało, nie mogło zabraknąć  atrakcji kulinarnych. I tutaj na wysokości zadania stanęli rodzice, dzięki którym wszyscy mogli degustować przygotowane przez  nich wspaniałe ciasta oraz zdrową żywność. Menu dopełniały grillowane kiełbaski, frytki, popcorn oraz wata cukrowa, o przygotowanie których zadbali  rodzice uczniów oraz pracownicy szkoły.

Zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców, bezinteresowny udział przedstawicieli rożnych placówek Gminy i Powiatu Dąbrowa Tarnowska oraz innych osób prywatnych przyniosło efekt w postaci serdecznej, miłej i atrakcyjnej imprezy rodzinnej, z której uczestnicy wyszli uśmiechnięci i zadowoleni.

Dyrektor PSP w Gruszowie Wielkim pan mgr Marcin Jarzwiec kieruje słowa podziękowania do tych, dzięki którym impreza  mogła zostać zorganizowana. Należą do nich:

Firma ABC  Z. Dyjak, M. Dyjak, B. Kowalska,

Zakład Piekarniczo – Cukierniczy Bożena Sokołowska,

oraz Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły.

Koordynatorem i pomysłodawcą tegorocznego spotkania rodzinnego była pani Barbara Kogut.

Opracowała: Kogut Barbara

<galeria>

admin dnia 13/06/2018
Drukuj
"Dużo nas, dużo nas do pieczenia chleba..."
"Dużo nas, dużo nas do pieczenia chleba..."

W słoneczny majowy dzień w ramach lekcji wychowawczej cała klasa IV udała się do gościnnego „Domu Chleba” w Gruszowie Wielkim.

Uczniowie poznali tam  tajniki wyrobu pieczywa, które zmieniały się na przestrzeni lat. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści o tym jak w dawnych czasach gospodynie wypiekały chleb. Następnie bardzo miła Pani Gospodyni ugościła nas pysznym,  świeżo upieczonym chlebem, słodkimi ciasteczkami oraz zimnymi napojami. Mieliśmy również okazję nauczyć się wypiekania „blaszoków”. Serdecznie dziękujemy Państwu Janinie i Andrzejowi Sokołowskim za wspaniałą, bezinteresowną gościnę!!!

Opracowała: Anna Wolak

<galeria>

admin dnia 13/06/2018
Drukuj
KOLONIE LETNIE 2018
KOLONIE LETNIE 2018

OFERTA PRZEZNACZONA DLA DZIECI ROLNIKÓW DO 16 ROKU ŻYCIA - urodzonych po 1 stycznia 2002roku!

 

Wiecej informacji w załączniku:

KOLONIE 2018>>>


admin dnia 12/06/2018
Drukuj
V BIEG PATRONA - RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ
V BIEG PATRONA - RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ

W środę 30 maja 2018 r. nasza szkoła gościła uczestników V Biegu Patrona Szkoły, który w tym roku dedykowany był również Jubileuszowi 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W ten sposób włączyliśmy się na sportowo w realizację Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego „ Razem dla Niepodległej”, w  którym uczestniczymy razem ze Szkołą Podstawową w Nieczajnie Górnej i  Smęgorzowie. W biegu wzięło udział ogółem 90 uczniów z  3 szkół: Gruszowa Wielkiego, Nieczajny Górnej i Laskówki Chorąskiej w 10 kategoriach wiekowych na dystansach: 100 m, 150m, 200 m, 400 m, 600 m i 800 m.

Końcowe wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach wiekowych:

5 –latki dziewczęta

 1. Dworak Wiktoria                              Gruszów Wielki
 2. Kułaga Julia                                    Gruszów Wielki
 3. Dynak Magdalena                            Gruszów Wielki

5 –latki chłopcy

 1. Kuta Kamil                                       Gruszów Wielki
 2. Wójcik Jakub                                    Gruszów Wielki
 3. Kupiec Jakub                                    Gruszów Wielki

Klasa „O” dziewczęta

 1. Sztyler Anna                                     Gruszów Wielki
 2. Szwajkosz Zofia                                 Gruszów Wielki
 3. Bąk Natalia                                       Gruszów Wielki

Klasa „O” chłopcy

 1. Zych Michał                                      Gruszów Wielki
 2. Kaczocha Filip                                    Gruszów Wielki
 3. Ciećko Konrad                                   Gruszów Wielki

Klasa I  dziewczęta

 1. Pikul Klaudia                                      Laskówka Chorąska
 2. Kawa Julia                                         Gruszów Wielki
 3. Nowak Daria                                      Nieczajna Górna

Klasa I  chłopcy

 1. Wójcik Wojciech                                 Gruszów Wielki
 2. Łachut Łukasz                                    Nieczajna Górna
 3. Janas Jan                                          Gruszów Wielki

Klasa II  dziewczęta

 1. Zbierzkowska Maja                             Gruszów Wielki
 2. Michalczyk Oliwia                                Gruszów Wielki
 3. Wąż Kamila                                      Nieczajna Górna

Klasa II  chłopcy

 1. Kot Wiktor                                       Nieczajna Górna
 2. Banas Filip                                       Gruszów Wielki
 3. Banaś Marek                                    Nieczajna Górna

Klasa III dziewczęta

 1. Puła Julia                                         Nieczajna Górna
 2. Kmieć Agnieszka                               Nieczajna Górna
 3. Kijak Natalia                                     Nieczajna Górna

Klasa III chłopcy

 1. Gagatek Karol                                  Gruszów Wielki
 2. Pikul Tobiasz                                    Nieczajna Górna
 3. Sadko Patryk                                   Nieczajna Górna

Klasa IV dziewczęta

 1. Malinowska Marika                            Laskówka Chorąska
 2. Miękina Aleksandra                            Laskówka Chorąska
 3. Puła Roksana                                  Nieczajna Górna             

Klasa IV chłopcy

 1. Cur Dawid                                        Gruszów Wielki
 2. Stępnik Tomasz                                Gruszów Wielki
 3. Bieś Krzysztof                                   Laskówka Chorąska                       

Klasa V dziewczęta

 1. Kmieć Gabriela                                Nieczajna Górna
 2. Węgiel Gabriela                                Gruszów Wielki
 3. Siewierska Patrycja                           Nieczajna Górna

Klasa V chłopcy

 1. Machaj Adrian                                  Nieczajna Górna
 2. Kawa Dawid                                     Nieczajna Górna
 3. Szwajkosz Stanisław                          Nieczajna Górna

Klasa VI dziewczęta

 1. Kijak Natalia                                      Nieczajna Górna
 2. Banas Sylwia                                     Gruszów Wielki
 3. Banas Eliza                                       Gruszów Wielki

Klasa VI chłopcy

 1. Wójcik Michał                                     Nieczajna Górna
 2. Zbierzkowski Szymon                           Gruszów Wielki
 3. Początek Adrian                                  Nieczajna Górna

Klasa VII dziewczęta

 1. Wójcik Karolina                                     Gruszów Wielki
 2. Cur Justyna                                         Gruszów Wielki
 3. Trela Klaudia                                        Gruszów Wielki

Klasa VII chłopcy

 1. Żelazny Maciej                                      Gruszów Wielki
 2. Kowal Kamil                                          Nieczajna Górna

Gimnazjum chłopcy

 1. Kozaczka Tomasz                                  Gruszów Wielki
 2. Ryczek Marcin                                       Gruszów Wielki

Nasi uczniowie zdobyli łącznie 31 medali: 11 złotych, 13 srebrnych i 7 brązowych. Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 12/06/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS