18/10/2017
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy...
Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy...

Myśl przewodnia akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej wynikała z charakteru części artystycznej, która w tym roku szkolnym przybrała formę teleturnieju ‘Jeden z dziesięciu’. W postać Tadeusza Sznuka wcielił się uczeń klasy VI, Szymon Zbierzkowski, który do uczestników konkursu kierował pytania będące sprawdzianem ich wiedzy ogólnej, jak również znajomości problemów i zwyczajów panujących w naszej szkole. W oryginalne tło uroczystości wplecione zostały utwory muzyczne oraz taniec w wykonaniu klasy II Szkoły Podstawowej stanowiące  podziękowanie za trud i wysiłek włożony przez nauczycieli w kształtowanie uczniowskich postaw.

Część artystyczną poprzedziło wystąpienie pana dyrektora szkoły Marcina Jarzwieca, w którym nie zabrakło życzeń i podziękowań skierowanych  do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, będących  wyrazem docenienia ich starań w celu  właściwego funkcjonowania szkoły oraz uzyskiwania jak najlepszych  wyników nauczania. Do życzeń przyłączył się również goszczący u nas Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski, który wręczył Nagrodę Burmistrza panu dyrektorowi Marcinowi Jarzwiecowi, a spośród grona nauczycielskiego uhonorował w tym roku Nagrodą Burmistrza  panią Ewę Kijowską i panią Iwonę Tańską.

Dopełnieniem uroczystości były wręczone przez uczniów ‘papierowe torty’ z niespodzianką w środku wraz z życzeniami.

Uświetnienie Dnia Edukacji Narodowej w naszej Szkole zawdzięczamy uczniom, którzy przygotowali akademię pod kierunkiem p. B. Kogut, p. E. Kijowskiej i p. Roberta Pacześniowskiego, a szczególnego charakteru dodała jej  wspaniała,  jak zawsze, oprawa muzyczna przygotowana pod kierunkiem p. L. Krzanowskiej.

Opracowała: Barbara Kogut

 <galeria>

admin dnia 17/10/2017
Drukuj
8 medali dla Gruszowa w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej
8 medali dla Gruszowa w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej

 12.10.2017r. odbyły się na stadionie LKS „Dąbrovia” Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lidze lekkoatletycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Pyzik Paulina, Rozkuszka Angelika, Kowal Joanna, Bomba Arkadiusz, Kozaczka Tomasz, Pyzik Wojciech i Dynak Bartłomiej z kl. III B, Bobro Iwona i Michalczyk Jakub z kl. II A, Trela Paweł z kl. III A oraz Cur Justyna i Wójcik Karolina z kl. VII. Zawody zakończyły się dużym sukcesem naszych reprezentantów, którzy zdobyli 8 medali.

Złote medale zdobyli:    Wójcik Karolina – bieg na 300 m, Kowal Joanna  i Paweł Trela– pchnięcie kulą, Arkadiusz Bomba – bieg na 1000 m.   

Srebrne medale zdobyli:  Michalczyk Jakub – bieg na 300 m i Pyzik Wojciech – bieg na 1000 m.

Brązowe medale zdobyli:  Cur Justyna – bieg na 600 m i Kozaczka Tomasz – bieg na 1000 m.

Wszyscy medaliści awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Tarnowie. Zawody przebiegły w miłej, sportowej atmosferze.         

Opracował: Jerzy Dąbrowa 

<galeria>                                                                                          

admin dnia 16/10/2017
Drukuj
Apel do rodziców!
Apel do rodziców!

Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej jest w posiadaniu informacji dotyczących pojawienia się na terenie Powiśla Dąbrowskiego silnie toksycznych „tabletek” zawierających pochodne ekstazy, które kształtem i kolorem przypominają słodycze – w formie „misiów”.

Apelujemy do rodziców o zachowanie czujności, przeprowadzenie rozmów profilaktycznych z dziećmi, szczególnie z tymi najmłodszymi, aby nie przyjmowały słodyczy od obcych osób, jak również o sprawdzenie rzeczy osobistych swoich pociech pod kątem posiadania tego typu substancji, słodyczy nieznanego pochodzenia. Prosimy rodziców o szczególny nadzór nad swoimi pociechami, zwrócenie uwagi na niepokojące zachowanie.

W razie posiadania jakichkolwiek informacji na temat takich niebezpiecznych, podejrzanych substancji prosimy o kontakt z najbliższą jednostką Policji pod numer alarmowy 997.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej

http://dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/apel-do-rodzicow

admin dnia 22/09/2017
Drukuj
78. rocznica napaści ZSRR na Polskę
78. rocznica napaści ZSRR na Polskę

20 września w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 78. rocznicy agresji wojsk sowieckich na Polskę. Uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Anny Wolak przedstawili  wydarzenia, które rozegrały się podczas II Wojny Światowej. Przypomnieli o bohaterstwie i odwadze narodu polskiego. Uroczystość uświetniła prezentacja multimedialna, podczas której zobaczyć można było zdjęcia ukazujące  tragiczne wydarzenia z tego okresu.
Na koniec pamięć wszystkich poległych podczas II Wojny Światowej uczciliśmy chwilą ciszy oraz wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski.

Opracowała: Anna Wolak

<galeria>

admin dnia 22/09/2017
Drukuj
Gościmy na Dniu Ziemniaka w Smęgorzowie!
Gościmy na Dniu Ziemniaka w Smęgorzowie!

10 września 2017 nasza szkoła prezentowała swoje stanowisko gastronomiczne na corocznym "Święcie Ziemniaka". Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli mieszkańcy Smęgorzowa i okolicznych miejscowości mogli u nas skosztować smakołyków z ziemniaka.  Tradycyjne ciasta wykonały mamy i babcie, a jesienne dekoracje najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w przygotowanie naszego stoiska!

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 17/09/2017
Drukuj
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

4 września 2017 był dniem inauguracji roku szkolnego 2017/2018  w Publicznej  Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi  w Gruszowie Wielkim. Uroczystość  rozpoczęła się Mszą Świętą, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Po Mszy Świętej wszyscy udali się do budynku szkoły na uroczystą akademię rozpoczynającą rok szkolny 2017/2018. Oficjalnego rozpoczęcia dokonał pan dyrektor Marcin Jarzwiec, serdecznie witając po wakacjach wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.  Swoją obecnością zaszczycił nas  Wiceburmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Stanisław Ryczek, który w imieniu swoim oraz Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego życzył  uczniom, dyrekcji szkoły oraz nauczycielom  pomyślności i sukcesów w nowym roku szkolnym.  Momentem szczególnym akademii było powitanie przez pana dyrektora Marcina Jarzwieca  uczniów rozpoczynających naukę  w pierwszej klasie  Szkoły Podstawowej.  Skierowane do nich ciepłe słowa wywołały uśmiech na ich twarzach i dodały odwagi w nowej - „szkolnej rzeczywistości”. „ Pierwszaki” oficjalnie stały się uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim poprzez pasowanie, którego dokonał pan dyrektor w towarzystwie wychowawcy klasy pani Leokadii Parkosz.  Pan dyrektor przypomniał również o przypadającej 1 września 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej, jej skutkach dla Polski oraz ofiarach tego tragicznego dla naszej ojczyzny wydarzenia. Poległych w II wojnie światowej  wszyscy zebrani uczcili minutą ciszy.  Oprócz słów powagi i zadumy akademia zawierała słowa tęsknoty za wakacjami, które minęły oraz słowa zachęty do podjęcia pracy w nadchodzącym roku szkolnym.  Na zakończenie pan dyrektor  skierował do  uczniów życzenia sukcesów w nauce, a  nauczycielom życzył sukcesów w pracy pedagogicznej w roku szkolnym 2017/2018. Uroczyście zabrzmiał pierwszy dzwonek i uczniowie z wychowawcami udali się do klas.

Drodzy Uczniowie!  Miejcie w sobie wytrwałość do kroczenia po niełatwych ścieżkach zdobywania wiedzy i do podejmowania nowych wyzwań! Powodzenia!

Opracowała: Katarzyna Doktór

<galeria>

admin dnia 06/09/2017
Drukuj
"Droga, którą idę, jest jak pierwszy własny wiersz; uczę się dopiero widzieć świat, jaki jest..."
"Droga, którą idę, jest jak pierwszy  własny wiersz; uczę się dopiero widzieć świat, jaki jest..."

Dzień 23 czerwca, to dzień  niezwykle radosny i oczekiwany przez wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Skończył się rok szkolny 2016/2017, długi rok zmagań z nauką i zdobywania nowych doświadczeń. Dzień ten rozpoczęliśmy Mszą Świętą odprawioną przez proboszcza Parafii w Gruszowie Wielkim księdza Józefa Szczęśniaka, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Po powitaniu, pan dyrektor Marcin Jarzwiec odczytał List Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego. Następnie odbyło się przekazanie sztandaru Gimnazjum przez poczet sztandarowy, w skład którego wchodzili uczniowie klas III Gimnazjum, swoim młodszym kolegom. Po przekazaniu sztandaru nastąpiło uroczyste wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz przekazanie rodzicom Listów Gratulacyjnych i Podziękowań przez pana dyrektora Marcina Jarzwieca i panią wicedyrektor Dorotę Bzdułę. Wręczone zostały również nagrody i dyplomy uczniom za wzorową frekwencję oraz tym, którzy wyróżnili się w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Specjalne podziękowania kierujemy również do naszych sponsorów państwa Janiny i Andrzeja Sokołowskich, pana Franciszka Sroki i pana Janusza Hamielca za życzliwość  i wsparcie finansowe  w bieżącym roku szkolnym.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pani Marty Gadziały, pani Małgorzaty Pytki, pani Lucyny Krzanowskiej oraz pani Joanny Płanety. Akademia była skierowana przede wszystkim do absolwentów Gimnazjum. Mogli oni powrócić wspomnieniami do lat spędzonych w naszej szkole, gdzie niektórzy przebrnęli przez wszystkie etapy kształcenia począwszy od przedszkola. Do tego etapu wróciliśmy włączając absolwentów do wspólnej zabawy w …”Misiowym Przedszkolu”, w którym mieli do wykonania kilka zadań, za które byli nagradzani gromkimi brawami oraz cukierkami. Uczniowie klas drugich złożyli swoim starszym kolegom życzenia oraz ufundowali dla nich miłą niespodziankę w postaci śliniaków z wyhaftowanym imieniem. Motto akademii, nawiązujące do słów piosenki, było pięknym przesłaniem dla Absolwentów, aby, mimo tego, że przed nimi nowy etap życia i nowe wyzwania, nie zrażali się drobnymi niepowodzeniami, lecz cieszyli się przyszłymi sukcesami.

Na akademii nie zabrakło również słów podziękowania, kierowanych przez absolwentów Gimnazjum do dyrekcji, wychowawców i nauczycieli za otrzymaną wiedzę, opiekę i wychowanie. Pożegnali się również ze swoimi młodszymi kolegami.

Na zakończenie pan Dyrektor podziękował nauczycielom i pracownikom obsługi za pracę, a uczniom za trud nauki w minionym roku szkolnym, wszystkim zaś życzył udanego wakacyjnego wypoczynku, po czym zabrzmiał upragniony i długo oczekiwany ostatni dzwonek.

„Drodzy Absolwenci, życzymy Wam pomyślności i sukcesów w kolejnym etapie życia, który właśnie teraz się rozpoczyna. Mamy nadzieję, że pamięć o naszej szkole zagości w Waszych sercach na długo i często jeszcze będziecie wracać myślami do naszych wspólnych chwil, do spędzonych tu lat.”

Opracowała: Marta Gadziała

<galeria>

admin dnia 26/06/2017
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS